Lesní centrum
Svatý Linhart

Lanové centrum

90 překážek | 7 okruhů | od 3 let

Přírodní lanové centrum Svatý Linhart je skvělým cílem pro rodinné a školní výlety, teambuildingy, ale i pro party sportovních nadšenců, kteří si rádi vyzkouší své fyzické i psychické možnosti.

Více info

Stromové domky

5 - 12 m nad zemí

Nahlédněte do říše stromů a ocitněte se ve spojení s přírodou – lesem, stromy i zvířaty. Na stezce ve stromech se nacházejí dva dřevěné domky a jedna vyhlídková plošina, to vše instalované na stromy, které jsou navzájem propojeny pochozími chodníky.

Více info

Obora se živou lesní zvěří
a pozorovacími můstky

Volně přístupná | Okruh je cca na 2 hodiny chůze

Obora Svatý Linhart se rozkládá na ploše 40 hektarů. Kromě klasické pozorovatelny nabízí i ojedinělý pohled na zvířata a krajinu, a to shora. K tomu účelu slouží soustava můstků, která místy vyvede stezku až do šestimetrové výšky.

Více info

Rybaření na rybníku Linhart

Rybaříme každou sobotu a neděli od 10 do 18 hodin

Vyzkoušejte si rybaření i s dětmi. V kavárně Linhart vám prodáme povolenku a půjčíme pruty. U rybníku je přítomen rybář, který vám se vším pomůže. Chycenou rybu pustíte zpět, anebo si ji zakoupíte.

Více info

Stezka siluetami zvířat

Volně přístupná | Okruh je cca na 1 hodinu

Vychutnejte si procházku krásnou přírodou a objevte na Branaldově cestě siluety 25 lesních zvířat v životní velikosti. V infocentru je k dispozici průvodce se slepou mapou a seznamem všech zvířátek. K průvodci dostanete tužku, abyste si mohli své objevy hned zakreslit.

Více info

Dendrologická stezka

Volně přístupná | Okruh je cca na 30 minut

Naučná stezka s lesnicko-dendrologickým zaměřením vede od objektu informačního centra Svatý Linhart po Sovově stezce k lesovně Diana. Je zaměřena především na dětské návštěvníky lesa – zábavnou formou pomocí pracovních listů seznamuje děti s hlavními dřevinami, které se vyskytují v našich lesích.

Více info

Kavárna
a infocentrum

Odpočiňte si v útulné kavárně v samém srdci karlovarských lázeňských lesů. Vychutnejte si šálek výběrové kávy a čerstvě upečeného domácího moučníku a při tom se pokochejte pohledem na okolní lesy a zvěř v oboře. Rádi vám poradíme, na jakou stezku se vydat, a v případě zájmu poskytneme i průvodce se slepou mapou.

Více info

Parkování

Zaparkovat můžete naproti lanového centra (22 míst), na určených zpevněných plochách podél cest, kromě křižovatek, výhyben, odboček (nutné ponechat průjezd pro hasiče, záchranáře a kamiony se dřevem).

Parkovacích míst v letní sezóně většinou není dostatek. Doporučujeme využít autobusovou dopravu a nebo cestu vlakem s následnou procházkou lesem.

Lanové centrum

otevírací doba se může dle počasí měnit

Po - Ne:
zavřeno

Noční lanový park

Po - Ne:
zavřeno

Stánek Linhartka

So - Ne:
zavřeno

Kavárna a infocentrum

Po - Pá:
11:00 – 17:00
So - Ne:
10:00 – 17:00

V případě dotazů nás prosím kontaktujte

Václava Lorenzová

Kavárna a infocentrum

Jiří Netopilík

Lanové centrum


© Lázeňské lesy Karlovy Vary, příspěvková organizace. Zřizovatelem je statutární město Karlovy Vary.
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu vyjadřujete souhlas.