Výstava PAN MUZEUM živě na Linhartu nebo na YouTube

Muzeum Karlovy Vary, příspěvková organizace Karlovarského kraje, uspořádalo u příležitosti 70. narozenin významného karlovarského historika PhDr. Stanislava Burachoviče výstavu nazvanou PAN MUZEUM. Expozice je umístěna pod širým nebem u střediska Svatý Linhart a Lázeňské lesy Karlovy Vary se staly jejím hrdým partnerem.


NYNÍ JSOU PANELY UMÍSTĚNY KE ZHLÉDNUTÍ I NA YouTube KANÁLE:


PhDr. Stanislav Burachovič je s Muzeem Karlovy Vary natolik spjat, že se jeho jméno stalo pro instituci takřka synonymem. V muzeu byl zaměstnán od roku 1976 jako odborný pracovník, historik, až do konce roku 2017. Pracoval na desítkách úspěšných výstav a knih a napsal nepočítaně odborných i popularizačních článků. Vždy ochotně a zapáleně sděloval informace o Karlových Varech a celém jeho rodném kraji všem, kdo chtějí naslouchat. Zasloužil se také o vznik tradičního Historického semináře Karla Nejdla.

Muzeum Karlovy Vary by Stanislavu Burachovičovi při příležitosti jeho 70. narozenin chtělo formou výstavy symbolicky veřejně poděkovat. Na výstavě návštěvníky nečeká výčet oslavencových nehynoucích zásluh, ale je představen očima jeho přátel a spolupracovníků.

Výstava byla ve spolupráci s Lázeňskými lesy Karlovy Vary netradičně instalována pod širým nebem na Svatém Linhartu, kde je možné si ji volně prohlédnout od 12. prosince 2020 do 28. února 2021.