Podzim s lázeňskými lesy

AKCE JE ZRUŠENA. V PŘÍPADĚ ZLEPŠENÍ SITUACE SE USKUTEČNÍ V NÁHRADNÍM TERMÍNU!

Podzimní sobotu dne 10. října zpestří návštěvníkům lázeňských lesů bohatý program. Na Svatém Linhartu bude připravena lesní pedagogika pro děti, ukázka lesní techniky nebo krmení zvěře v oboře. Dospělí a děti od 15 let si mohou vyzkoušet bezpečnou střelbu na asfaltové holuby z laserové brokovnice. Program obohatí nabídka Správy lázeňských parků a Správy přírodních léčivých zdrojů a kolonád. Děti si pod vedením zkušených aranžérek vyrobí podzimní dekorace a poznají techniku používanou v městské zeleni. Prodej pokameněného sortimentu a soutěže pro děti nabídne Správa přírodních léčivých zdrojů a kolonád. Na naučné stezce se rodiny s dětmi seznámí také s Velrybou Varybou, která pro ně chystá soutěž o ceny.

Městské příspěvkové organizace – Lázeňské lesy Karlovy Vary (LLKV), Správa lázeňských parků (SLP) a Správa přírodních léčivých zdrojů a kolonád (SPLZaK) spojí síly v přípravách pestrého programu pro návštěvníky Svatého Linhartu. V sobotu 10. října od 10 hodin zde organizace představí svou činnost a techniku používanou při údržbě lázeňských parků a lesů.

Pro děti a jejich rodiče bude připraveno putování s Velrybou Varybou. Na naučné trase lesem budou řešit úkoly a luštit tajenku. Po splnění je bude čekat losování výherců a zasloužené odměny. Návštěvníci společně se zkušenými zahradnicemi z lázeňských parků naaranžují květinovou výzdobu z materiálu, který nabízí podzimní příroda, a mohou si zakoupit med, sýry a uzeniny od místních výrobců.

Správy lázeňských lesů i parků na Linhartu vystaví techniku, kterou využívají při práci. Malí účastníci tak dostanou šanci si ve velkých strojích posedět a zblízka je obhlédnout, ti velcí se můžou dokonce svézt na vysokozdvižné plošině. Bezpečnost zajistí zkušený instruktor lanového centra.


Doprava speciálními linkami autobusů z Tržnice na Linhart a zpět – jízdní řád je ke stažení v příloze pod textem!


Nedílnou součástí práce lesníků je také lov zvěře. Aby byl pro zvěř co nejvíce šetrný, je pro každého myslivce povinností střelbu procvičovat. Na Linhartu si přesnou mušku vyzkouší i návštěvníci, kteří nejsou držiteli zbrojního průkazu. Laserová střelnice umožňuje autentickou střelbu na loveckém kole z brokovnice, která ovšem místo broků „trefuje“ asfaltové holuby laserovým paprskem.

Vedení městských příspěvkových organizací by rádo využilo podzimní setkání také k povídání s občany a řešení nejčastějších podnětů. Návštěvníci tak budou mít šanci sejít se s řediteli společností a zeptat se jich na to, co je nejvíce zajímá nebo trápí.

Kulturním zážitkem bude nová výstava obrazů v galerii ve středisku Linhart. Oblíbeným zážitkem je i vstup do obor s ukázkou krmení zvěře. Zájemci se tak dostanou do blízkého kontaktu se zvířaty, který při běžné návštěvě nemají.

Mlsné jazyky uspokojí speciality ze zvěřiny připravované na grilu – zvěřinový guláš a hamburgery. Atmosféru zpříjemní hudba kapely B&W. O pohodu účastníků se zaměstnanci lázeňských lesů a parků a SPLZaK postarají do 15. hodiny.

Posted in