Příměstský tábor Sv. Linhart

Termíny konání v roce 2020

 • červenec
  • 13.–17. – termín je již obsazen
  • 20.–24. – termín je již obsazen
  • 27.–31. – termín je již obsazen
 • srpen
  • 10.–14. – termín je již obsazen
  • 17.–21. – termín je již obsazen
  • 24.–28.

Vždy v čase 8:00–16:00.

Místo konání

Lázeňské lesy Karlovy Vary se základnou ve středisku na Svatém Linhartu (GPS: 50°12′31.827″N 12°50′ 39.5514″E). Parkování v blízkosti budovy.

Věková skupina

6–15 let

Sraz účastníků

7:30–8:00 u střediska Sv. Linhart

Odevzdávání účastníků

16:00–16:30 u střediska Sv. Linhart

Poznámka: Při nepříznivém počasí můžeme program změnit, místo vyzvedávání a odevzdání dětí tedy může být upřesněno, rodiče budou včas informováni.

V ceně je zahrnuto

celotýdenní program, 4× oběd, špekáčky na opékání, cesta autobusem na celodenní výlet na Odeř, návštěva lanového centra

Upozornění

Děti vybavte pláštěnkou, pevnou obuví a oblečením vhodným pro celodenní pobyt v lese. Na každý den dejte dětem svačinu, pití, na celodenní výlet autobusem kinedryl.

Informujte lektora o veškerých zdravotních omezeních dítěte, alergiích (plánována je i ukázka včelstev), speciálních dietách, užívaných lécích, omezeních po úrazu. Užívané léky musí mít dítě s sebou!

Kapacita tábora je omezena (max. 20 dětí).

Cena

2400 Kč / dítě

Informace k platbě obdržíte po odeslání přihlášky.

Další informace

Své dítě můžete přihlásit pomocí elektronické přihlášky.

Pro další informace pište na tabory@llkv.cz.

Program

S dětmi se budeme zábavnou formou učit o lese a jeho obyvatelích. Využijeme k tomu naučné stezky Lázeňských lesů Karlovy Vary (LLKV) – stezku siluetami zvířat, dendrologickou, stezku strašidel.

Navštívíme obory a seznámíme se se zvěří, která zde žije. Ukážeme si paroží a zjistíme, jak se jmenují jeho části, kdy a jak roste a proč ho zvířata shazují. Naučíme se poznávat obyvatele lesa podle stop.

Seznámíme se s prací lesních dělníků. Uvidíme, jak traktor přibližuje dříví, co dělá v lese kůň, a ukážeme si, jak se sází nový les.

Uvidíme, jak dále se dřevo zpracovává. Navštívíme pilu a truhlárnu. Děti si samy zkusí nařezat a ozdobit dřevěná kolečka a vyrobit ptačí krmítko.

Během celodenního výletu se vydáme k Černému jezeru u Odeře, kde se z dětí stanou rybáři, vyzkouší si nahodit prut a naučí se poznávat nejznámější druhy ryb. Samy si rozdělají oheň a opečou buřty.

Navštívíme lesní školku, kde se pěstují sazenice lesních dřevin určené pro další výsadbu. Děti poznají nevýznamnější dřeviny pěstované v lese. Uvidí zde i včelstva a s panem včelařem si popovídají o tom, jak se včely chovají.

Využijeme i dalších krásných míst lázeňských lesů, navštívíme Goethovu vyhlídku.

Děti budou odměňovány táborovými penízky, za které si budou moci na konci tábora nakoupit drobné dárky. Rozloučíme se návštěvou lanového parku.