Termíny konání v roce 2020
- červenec
- 13.–17. – termín je již obsazen
- 20.–24. – termín je již obsazen
- 27.–31. – termín je již obsazen
- srpen
- 10.–14. – termín je již obsazen
- 17.–21. – termín je již obsazen
- 24.–28.
Vždy v čase 8:00–16:00.
Místo konání
Lázeňské lesy Karlovy Vary se základnou ve středisku na Svatém Linhartu (GPS: 50°12′31.827″N 12°50′ 39.5514″E). Parkování v blízkosti budovy.
Věková skupina
6–15 let
Sraz účastníků
7:30–8:00 u střediska Sv. Linhart
Odevzdávání účastníků
16:00–16:30 u střediska Sv. Linhart
Poznámka: Při nepříznivém počasí můžeme program změnit, místo vyzvedávání a odevzdání dětí tedy může být upřesněno, rodiče budou včas informováni.
V ceně je zahrnuto
celotýdenní program, 4× oběd, špekáčky na opékání, cesta autobusem na celodenní výlet na Odeř, návštěva lanového centra
Upozornění
Děti vybavte pláštěnkou, pevnou obuví a oblečením vhodným pro celodenní pobyt v lese. Na každý den dejte dětem svačinu, pití, na celodenní výlet autobusem kinedryl.
Informujte lektora o veškerých zdravotních omezeních dítěte, alergiích (plánována je i ukázka včelstev), speciálních dietách, užívaných lécích, omezeních po úrazu. Užívané léky musí mít dítě s sebou!
Kapacita tábora je omezena (max. 20 dětí).
Cena
2400 Kč / dítě
Informace k platbě obdržíte po odeslání přihlášky.
Další informace
Své dítě můžete přihlásit pomocí elektronické přihlášky.
Pro další informace pište na tabory@llkv.cz.
Program
S dětmi se budeme zábavnou formou učit o lese a jeho obyvatelích. Využijeme k tomu naučné stezky Lázeňských lesů Karlovy Vary (LLKV) – stezku siluetami zvířat, dendrologickou, stezku strašidel.
Navštívíme obory a seznámíme se se zvěří, která zde žije. Ukážeme si paroží a zjistíme, jak se jmenují jeho části, kdy a jak roste a proč ho zvířata shazují. Naučíme se poznávat obyvatele lesa podle stop.
Seznámíme se s prací lesních dělníků. Uvidíme, jak traktor přibližuje dříví, co dělá v lese kůň, a ukážeme si, jak se sází nový les.
Uvidíme, jak dále se dřevo zpracovává. Navštívíme pilu a truhlárnu. Děti si samy zkusí nařezat a ozdobit dřevěná kolečka a vyrobit ptačí krmítko.
Během celodenního výletu se vydáme k Černému jezeru u Odeře, kde se z dětí stanou rybáři, vyzkouší si nahodit prut a naučí se poznávat nejznámější druhy ryb. Samy si rozdělají oheň a opečou buřty.
Navštívíme lesní školku, kde se pěstují sazenice lesních dřevin určené pro další výsadbu. Děti poznají nevýznamnější dřeviny pěstované v lese. Uvidí zde i včelstva a s panem včelařem si popovídají o tom, jak se včely chovají.
Využijeme i dalších krásných míst lázeňských lesů, navštívíme Goethovu vyhlídku.
Děti budou odměňovány táborovými penízky, za které si budou moci na konci tábora nakoupit drobné dárky. Rozloučíme se návštěvou lanového parku.