Podzim s lázeňskými lesy nabídne poznání, zábavu i kulinářský zážitek

Publikováno
Podzim s lázeňskými lesy nabídne poznání, zábavu i kulinářský zážitek

Barevné podzimní dny babího léta jsou jako stvořené pro návštěvu lesa. Už třetím rokem vás proto zveme na sobotní den strávený v centru lázeňských lesů – na Svatém Linhartu. V sobotu 24. září spojíme síly s dalšími organizacemi – Střední lesnickou školou Žlutice, Správou lázeňských parků, s Hasičským záchranným sborem Karlovarského kraje nebo Velrybou Varybou, abychom vám připravili co nejzajímavější program na celý den.

Nebude chybět ukázka toho, co děláme v lese. Práci s motorovou pilou předvede náš zaměstnanec, který v letošním roce dosáhl mimořádného úspěchu, když zvítězil na Mistrovství České republiky v práci s motorovou pilou hned v několika kategoriích. Ukážeme také tahání dříví s koněm, traktorem a výcvik loveckého psa. Brány obory jelena siky otevřeme v 11 a 14 hodin a v tento čas bude možné zvířata i nakrmit.

Vyhlídku na oboru se zvěří z vysokozdvižné plošiny nabídnou lázeňské parky, které pro vás připraví také úkoly a poznávání rostlin využívaných pro zkrášlení městské zeleně. Hasiči představí své zásahové vozidlo.

Sportovní nadšenci mohou kromě lanového parku vyzkoušet i chůzi a balancování na pružném popruhu nataženém mezi stromy, tedy „slackline“. Oblíbenou zábavou i sportovním zážitkem je venkovní laserová parkourová střelnice, která věrně simuluje zážitek ze skutečné brokové střelby na asfaltové holuby, a přitom je bezpečná pro dospělé i děti.


Co dobrého je možné uvařit ze zvěřiny, ukáže kulinářská show

Se svou nabídkou nezůstanou pozadu ani školáci. Studenti Střední lesnické školy Žlutice jsou zdatnými mysliveckými trubači i vábiči zvěře, umí pracovat s loveckými psy a dravci a vše vám názorně předvedou. Jízdu v harvestoru si můžete nacvičit v trenažeru, který se využívá při výuce. Nejmenší návštěvníci si projdou úkoly a stezkou s Velrybou Varybou a Rodoklubem, žákovským minipodnikem Základní školy Konečná 25.

Na pódiu se kromě ukázek hlasů lesní zvěře a mysliveckých signálů vystřídají dvě kapely, A.S. Band (od 12 do 14:30 hodin) a Funky Monx (od 15 do 16:15 hodin). Kulturní zážitek by nebyl úplný bez dobrého jídla. Letos nabídneme novinku – kulinářskou show spojenou s ochutnávkou i prodejem zvěřiny. Kdo si troufne na lov ryb, může si pochutnat na grilovaném pstruhovi. A po hlavním chodu přijde ten správný čas na výběrovou kávu nebo dezert v podobě nejlepší zmrzliny ve městě, Gelato. U degustace kávy si vyslechnete příběh o celé její cestě z plantáží, přes pražírnu až k vám.

Tahle zábava na vás čeká na Svatém Linhartu, Sovově stezce, mezi 11. a 17. hodinou. K dopravě využijte mimořádnou autobusovou linku zajištěnou Dopravním podnikem Karlovy Vary.


Odjezdy z Tržnice (odjezd ze zastávky č. 6 směr Doubí, autobusy budou označeny "Linhart"): 11:45, 13:45, 14:45

Odjezdy z Linhartu (odjezd ze zastávky naproti lanového centra): 13:15, 15:15, 17:15


11:30 – 12 SLŠ Žlutice trubači

12 – 14:30 A. S. Band

14: 00 beseda s řediteli

14:30 – 15:00 SLŠ Žlutice vábiči

Dražba speed carving

15-16:15 Funky Monx

16:15 Losování soutěže s Varybou

Výcvik psů: 12: 30 - 12:50, 15:30 - 15:50

Krmení zvěře v oboře: 11:00 a 14:00